Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży

Zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci i młodzieży

Instruktor: ANNA LIPIŃSKA

BEZPŁATNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE dla dzieci i młodzieży w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, czyli kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na sztukę oraz skuteczna pomoc w zachowaniu ich aktywności twórczej, poprzez stwarzanie okazji do poznawania różnorodnych technik plastycznych oraz do eksperymentowania różnymi materiałami i narzędziami plastycznymi.

Na zajęciach m.in.:

• malowanie farbami, flamastrami;
  • rysowanie ołówkiem, cienkopisami;
  • scrapbooking;
  • collage;
  • różnego rodzaju mozaiki;
  • wydzieranki, wycinanki i wyklejanki;
  • praca z różnymi masami plastycznymi takimi jak np. plastelina, glina, masa papierowa.

Wszystko dopasowane wg predyspozycji wiekowych dzieci i wg tematycznych upodobań uczestników. Zależy nam na rozwijaniu: uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne!

Te zajęcia zapewnią Państwa dzieciom wsparcie m.in. w:

• kształtowaniu twórczej postawy, kreatywności;
  • aktywizowaniu procesów poznawczych;
  • rozwijaniu wrażliwości zmysłowej i estetycznej;
  • odkrywaniu i pobudzaniu wiary we własne możliwości i zdolności;
  • kształtowaniu umiejętności współdziałania w zespole jak i rozwijaniu: samodzielności, wytrwałości, a także umiejętności planowania.

Zajęcia w trybie szkolnym funkcjonują już w ramach utworzonych 4 grup, natomiast w ferie i wakacje mają charakter otwarty.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci!

GRAFIK ZAJĘĆ:

PONIEDZIAŁEK godz. 15:30 - 16:30